Nagłówek
Strona główna Wyszukiwarka
Strona główna / Strategiczne dokumenty / Raport o stanie gminy / Raport o stanie Miasta i Gminy Działoszyce za 2025 rok

Raport o stanie Miasta i Gminy Działoszyce za 2025 rok

2026-06-02  Grzegorz Podsiadlo

Informacja o zasadach zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad raportem o stanie gminy Działoszyce za rok 2025.

Szanowni Państwo! Mieszkańcy Gminy Działoszyce 

Zgodnie z art. 28aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 662), Burmistrz co roku do dnia 31 maja przedstawia Radzie Miejskiej raport o stanie gminy. Dokument ten obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał rady gminy.

Wypełniając ten ustawowy obowiązek, Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce w dniu 29 maja 2026 r. złożył do Rady Miejskiej   „Raport o stanie Gminy Działoszyce za 2025 rok”.

Termin rozpatrzenia raportu i sesja absolutoryjna

Rada Miejska w Działoszycach rozpatrzy przedstawiony dokument podczas sesji w czerwcu, na której podejmowana będzie również uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium Burmistrzowi.  Raport rozpatrywany jest w pierwszej kolejności. Po zakończeniu debaty nad raportem o stanie gminy rada gminy przeprowadza głosowanie nad udzieleniem wójtowi wotum zaufania.

Udział mieszkańców w debacie – zasady i formalności

W debacie nad raportem o stanie gminy mieszkańcy mogą zabierać głos. Aby wziąć w niej czynny udział, należy spełnić następujące wymogi formalne:

  1. Pisemne zgłoszenie: Mieszkaniec Gminy Działoszyce składa do Przewodniczącego Rady Miejskiej pisemne zgłoszenie chęci zabrania głosu.
  2. Poparcie mieszkańców: Zgłoszenie musi być poparte podpisami co najmniej 20 osób.
  3. Kolejność i limity: Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania zgłoszenia przez Przewodniczącego Rady. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15 (chyba że Rada postanowi o zwiększeniu tej liczby).

Gdzie pobrać i do kiedy złożyć zgłoszenie?

  • Wzór zgłoszenia: Stanowi załącznik do niniejszej informacji. Termin składania: Zgłoszenie należy złożyć najpóźniej do dnia 24 czerwca 2026 r. (środa) do godz. 15.15
  • Miejsce składania: Urzędu Miasta i Gminy Działoszyce, ul. Skalbmierska 5, 28-440 Działoszyce.

Po pobrania:

Raport o stanie gminy za 2025 rok (PDF 17.84MB)
zgloszenie-udzialu-wzor-pomocniczy (DOCX 0.02MB)
Klauzula informacyjna - Raport o stanie gminy (PDF 0.1MB)
 

 

 


Metryczka informacji
Podmiot udostępniający informacjęUrząd Miasta i Gminy Działoszyce
Informację wytworzył lub odpowiada za treśćAgnieszka Iwan
Data wytworzenia informacji2026-06-02 15:01:11
Informację wprowadził do BIPGrzegorz Podsiadlo
Data udostępnienia informacji w BIP2026-06-02 15:18:47
Rejestr zmian dokumentu
Lp.Typ operacjiImię i nazwiskoData operacji
1Zmiana statusu dokumentuGrzegorz Podsiadlo02-06-2026 15:18:47
2Utworzenie dokumentuGrzegorz Podsiadlo02-06-2026 15:01:11